Informatii despre Companie

TOTAL ACCOUNTING & FINANCIAL SERVICES S.R.L.

0752441260
www.total-contabilitate.ro
Colentina 16 MUNICIPIUL BUCURESTI, (Romania cu domiciliu in RO)

Salveaza Contactul
Profil Companie

Contabil junior

Nu poti aplica acum. Te rugam sa completezi chestionarul.

coloana pe toata latimea

Descriere Job

Esti contabil/economist si cautati unui loc de munca? Noi angajam!

Beneficii

  • Salariu negociabil, in functie de experienta si performanta
  • Concediu de odihna
  • Decontare transport
  • Bonus de performanta
  • Prima de sarbatori

Responsabilitati:

  • Înregistrarea documentelor contabile pentru un portofoliu de clienți;
  • Efectuarea de operațiuni specifice închiderilor contabile lunare;
  • Pregătirea si intocmirea declarațiilor si raportărilor lunare/periodice;
  • Pregatirea si intocmirea bilanțuri contabile anuale.

Activitatea se va desfășura la punctul de lucru al societății din Șoseaua Colentina, nr. 16, Sector 2, Bucuresti.

Cerinte Job

Studii economice in domeniu, finalizate – obligatoriu
Experienta în domeniu de minim 2 ani – obligatoriu
Cunostinte privind legislatia si aplicarea in contabilitate si fiscalitate
Cunostinte si competente de operare calculator – nivel mediu
Cunostinte si competente de utilizare a suitei Microsoft Office – obligatoriu
Cunostinte si competente de operare a programului de contabilitate SAGA – obligatoriu
Spirit de echipa cu capacitate de organizare si atentie la detalii